Kovalainen bude chtít Hamiltona porazit

18. prosince 2007 v 11:05 | Kristýna |  F1 NEWS
Heikki Kovalainen dlouho zvažoval svůj přestup k McLarenu, chtěl si totiž být jistý, že jeho další krok v kariéře bude směrem vpřed. Ve své premiérové sezóně ve Formuli 1 porazil u Renaultu Giancarla Fisichellu a do McLarenu přichází na místo dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa.

Očekávání jsou na obou stranách velká a Kovalainen se bude muset jako první vyrovnat s konkurencí Lewise Hamiltona, který ve své první sezóně dokázal získat titul vicemistra světa.

"Jsem si jistý, že já a Lewis budeme mít v týmu přátelský vztah a bojovného ducha. Samozřejmě udělám vše co můžu, abych ho porazil a jsem si jistý, že on udělá to samé," vysvětlil své záměry Kovalainen.

O svém novém týmovém kolegovi Hamiltonovi pak Fin dodal: "Tým zná velmi dobře, takže má pro začátek trochu výhodu a je na mě, abych si s týmem vybudoval vztah na takové úrovni, abych mohl s Lewisem soutěžit a to je můj hlavní cíl."

"Těžko říct, co je realistický cíl, protože v tuto chvíli se zaměřím na správnou přípravu a dobrý začátek sezóny. Poté budeme mít představu jak na tom jsme a po pár závodech budeme vědět, co je třeba udělat."

"McLaren měl historicky vždy jezdce, kteří v určitý moment své kariéry vyhráli a já bych neučinil tento krok, kdybych si nemyslel, že je to posun vpřed. Myslím, že mám dobrou příležitost vyhrávat závody a šampionáty a i když se momentálně soustředím na poznání týmu a dobrý začátek sezóny, to ostatní přijde."

Šéf McLarenu F1 Martin Whitmarsh řekl před několika týdny, že si McLaren nemusí s výběrem nového jezdce dělat příliš velké starosti, protože základní jistotu má tým v podobě Lewise Hamiltona, který se již osvědčil. Kovalainen by tedy nemusel být pod velkým tlakem, ale dodal, že sám na sebe klade určité nároky.

"Vždy sám sebe vystavuji tlaku a nehledím na to, co si lidé myslí o tom co dělám. Chci podávat dobré výkony a pokud nebudu mít pocit, že se mi to daří, tak se nakopu," řekl Kovalainen.

"Určitě je to pro mě fantastická příležitost přestoupit do vítězného a pravděpodobně nejlepšího týmu ve Formuli 1. Jsou velmi motivovaní vyhrávat a myslím, že to pro mě bude dobrý krok. Musím poznat všechny lidi v týmu a ujistit se, že před příjezdem do Melbourne uděláme vše, abychom se dobře připravili."
zdroj:f1sports.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama